AKCE JE KVŮLI VLÁDNÍM NAŘÍZENÍM V SOUVISLOSTI S COVIDOVOU SITUACÍ PŘESUNUTA NA VHODNĚJŠÍ TERMÍN, O KTERÉM VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT. DĚKUJEME.

1.11. se společně pustíme do osázení části lesa v Barochově, ve Středočeském kraji, který zničil kůrovec. Protože se jedná o velký lesní pozemek, zveme Vás k další akci, na které budeme pokračovat v tom, co jsme společně započali a která pomůže vrátit život tam, kam přirozeně patří, pro vše živé. 

Tento bývalý les byl plný ptáků, ohromných mravenišť, lesní zvěře a hub, byl nádherným harmonizačním místem, kde se procházely celé rodiny s dětmi z okolí Barochova, Nespek, Pyšel, Čerčan a dalších míst a proto máme velkou radost, že jsme se na spolupráci domluvili se spolkem Čerčany v obraze, kterému není lhostejná přítomnost ani budoucnost celé této oblasti a přidá se k nám na sázení nového lesa pro nás všechny.

Pokud jste z okolí Prahy a chcete si s námi udělat příjemný den, který se pozitivně otiskne do celého Vašeho života, přijeďte!

Pořadatel: Home for Trees z.ú., za podpory spolku Čerčany v obraze.

Kdy: 7.11.2020

V kolik: v 10:00 hodin

Kde: Sraz budeme mít opět v Barochově (obec Řehenice) na lesní cestě, přímo v místě sázení, viz obrázek a souřadnice na Mapách, kam můžete do řady za sebou zaparkovat auta.

Až přijedete do Barochova ze směru od Nespek, budete po levé straně míjet koňský ranč. Pojedete dál, až dojedete do levotočivé zatáčky hlavní silnice, u které budou v čele stát kontejnery na smíšený odpad. U nich se vydáte cestou jemně vpravo dolů, která se za chvilku změní v kamenitou. Budete pokračovat dál a pomalu vjíždět do lesa, kde necháte auto a vydáte se ještě pár metrů pěšky.

Souřadnice 49°51’58.0″N 14°37’31.1″E

 

Záměr akce: Osázet les zničený kůrovcem biodiverními sazenicemi buku a dubu, které máme připravené v objemu 3.000 kusů.

Sázet budeme nejlépe v řadách a s láskou, která se do celého místa otiskne a vdechne mu nový život.

Oblast sázení už bude oplocená a tím ochráněná proti okusu mladých stromků zvěří a o území bude nadále s úctou pečováno.

Co máme: 

 • na akci máme 3.000 sazenic buku lesního a dubu zimního
 • pro toho, kdo nebude mít svůj, budeme mít na půjčení lesnický sazák nebo rýč

Co se sebou: 

 • outdoorové oblečení, boty do lesa
 • rukavice
 • kdo může, vezme rýč nebo velkou motyku navíc
 • jídlo a pití

Jak se na místo dostanete:

 • autem dle navigace
 • vlakem do Benešova u Prahy, pak přesun 4 minuty pěšky na BUS, na zastávku Řehenice, Křiváček a odtud 15 minut pěšky do lesa.
 • případnou spolujízdu si můžete domluvit prostřednictvím naší FB skupiny Home for Trees
 • pokud byste bloudili, zavolejte Michaele na tlf 777277900.

 

Na co se můžete těšit:

 • na skvěle a smysluplně strávený čas s podobně naladěnými lidmi
 • na táborák s buřty, pivem a skvělou náladou

 

Vezměte se sebou děti, pejsky, kamarády, rodiče, kolegy a přijeďte si udělat fajn den. 

Další naše sázecí akce najdete v sekci Kalendář akcí.

Dodržujeme všechna aktuální vládní nařízení. Sázet budeme v několika malých skupinkách na 3 ha pozemku v potřebných rozestupech, se stanovištěm se sazenicemi a nářadím, kam si budeme střídavě chodit.

S případnými dotazy se na nás obracejte prostřednictvím emailu info@homefortrees.com nebo přes náš FB Home for Trees  (messenger).

K facebookové akci se můžete přidat ZDE.

Těšíme se na osobní setkání s vámi všemi!

Tým Home for Trees ♥

ZDE najdete videa z minulých akcí. 🙂 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*