AKCI JSME SE ROZHODLI KVŮLI VLÁDNÍM NAŘÍZENÍM UDĚLAT JAKO NEVEŘEJNOU POUZE PRO PŘÁTELE. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A BUDEME SE S VÁMI TĚŠIT NA DALŠÍ SPOLEČNOU, VĚŘÍME ŽE BRZY.

Srdečně vás všechny zveme na další, námi připravenou podzimní sázecí akci, která proběhne znovu v krásné chráněné krajinné oblasti Broumovsko, tentokrát v Suchém Dole, kousek od města Police nad Metují, v okrese Náchod.

Pořadatel: Home for Trees z.ú. ve spolupráci se spolkem JULINKA

Záměr akce: Obnova lesa po kůrovcové kalamitě.

Cílem je osázet území biodiverzní skladbou stromů, které nejsou tak náchylné na řádění kůrovce a větru a zároveň částečně umožnit přirozené zmlazení (jedle, bříza,  jeřáb..) ze semen výstavků, které v lese zůstaly.

Kdy: 31.10.2020

V kolik: v 10:00 hodin

Kde: Suchý Důl, č.p. 771/1, okres Náchod, (jednoduše dohledatelné na Mapách a v navigaci).

1. varianta příjezdové cesty – klik

⇓ 2. varianta příjezdové cesty – klik

Poznámka k cestě: Od křižovatky v obci Suchý Důl, okr. Náchod, dále pokračovat dle trasy zaznamenané v odkazu Google Maps,  je tam značka zákaz vjezdu s uvedením jen pro majitele či uživatele pozemku, toho se neděste v daný den Vám ručím, že tam můžete protože jedete pracovat do lesa na žádost majitele pozemku.

Až dorazíte k lesu, tak tam můžete nechat auto a dál jít pěšky, či za sucha pokračovat autem vpravo cca 300m podél lesa až na místo sázení.

 

Kdo vás bude akcí provázet: Na akci budou členové týmu Home for Trees a náš milý kolega Jiří Malík, předseda spolku Společně proti suchu, se kterým spolupracujeme a autor unikátního pilotního projektu pro ČR a EU Model živá krajina, ve kterém renovují krajinu a obnovují její základní hydrologické struktury. Více v sekci O nás.

Článek o modelovém projektu chytrých krajin si můžete přečíst na Ekolistu.

Co máme: 

 • na akci máme připravených 3.000 sazenic v biodiverzním mixu dubu zimního, buku lesního, jedle bělokoré, javorů, modřínů, lip a habrů (sazenice k sázení poskytneme každému, kdo přijede).
 • pro toho, kdo nebude mít svůj, budeme mít lesnický sazák nebo rýč

Co se sebou: 

 • outdoorové oblečení, boty do lesa
 • rukavice
 • kdo může, vezme rýč nebo velkou motyku
 • jídlo a pití

Jak se k nám dostanete:

 • autem dle navigace
 • autobusem z Prahy (Bus 640381 34), z nádraží Florenc do Police nad Metují (3hod, 40 minut) a dále z Police nad Metují (Bus 640109  14) do zastávky Suchý Důl (25 minut).
 • autobusem z Náchoda (stejný Bus 640381 34) do Police nad Metují (35 minut) a pak Busem 640109  14, do zastávky Suchý Důl (25 minut).
 • případnou spolujízdu si můžete domluvit prostřednictvím naší FB skupiny Home for Trees

Na co se můžete těšit:

 • na skvěle strávený čas s podobně naladěnými lidmi a profesionálním průvodcem, který vám zodpoví všechny ekologické otázky a poskytne nám všem cennou přednášku odborníka na slovo vzatého, který v CHKO Broumovsko mimo jiné také stopuje vlky
 • na zážitkovou a pomáhající akci, která bude mít pozitivní dopad nejen na Vaše okamžité zdraví, ale také na zlepšení stavu přírody, vzduchu a vody do budoucna
 • na příjemné občerstvení
 • a pokud by někdo chtěl přespat na blízkém statku, je to možné zdarma na seně ve vlastním spacáku, tak také na nezapomenutelnou noc

 

Vysázené místo bude opět ochráněné oplocenkou a následně o něj s láskou pečováno.

Vezměte se sebou děti, pejsky, kamarády, rodiče, kolegy a přijeďte si udělat fajn den. 

Další naše sázecí akce najdete v sekci Kalendář akcí.

Dodržujeme všechna aktuální vládní nařízení. Sázet budeme v několika malých skupinkách na 8 ha pozemku v potřebných rozestupech, se stanovištěm se sazenicemi a nářadím, kam si můžete střídavě chodit.

S případnými dotazy se na nás prosím obracejte prostřednictvím emailu info@homefortrees.com nebo přes náš FB Home for Trees  (messenger).

K facebookové akci se můžete přidat ZDE.

Těšíme se na osobní setkání s vámi všemi!

Tým Home for Trees ♥

A ještě video z naší sázecí akce v CHKO Broumovsko v roce 2019 🙂 

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*