V období sucha je potřeba zalévat stromy kdekoliv!

Máme tu pro vás zalévací výzvu! 

Rok od roku je čím dál tím větší sucho a stromy pomalu usychají a umírají a s nimi i spousta živočichů a rostlin, proto je třeba je začít v parných dnech opravdu zalévat.
Nejlépe ráno/večer a ne přímo ke kmeni, ale v úrovni prostoru padání stínu koruny na zem.
Pokud máte studnu, dešťovku nebo bydlíte kousek od potoka nebo řeky, prosím, dejte si tu péči, vyberte si pár stromů, o které se budete starat a poskytujte jim pravidelně vodu, aspoň 100 litrů denně.
 
 
Ke stromům můžete vylít i vaničku s vodou po koupání dětí (trocha mýdla nevadí), lavor ze dřezu, kde jste umyli pár hrnků nebo ovoce a zeleninu (bez jaru a mastnoty), postupně vynést v kýblu vodu z vany ven na zahradu, fantazii se meze nekladou.
 
 
Pozvěte k této bohulibé činnosti svou rodinu, sousedy, kamarády a dejte si za cíl, že svou péčí zachráníte pár vzrostlých stromů, které nám poskytují tolik dobrého a které by bez Vaší pomoci časem odešly.
 
 
Pokud Vám není líto pár korun na nákup plastové konve nebo starého kbelíku na nabírání vody, nechte je u stromu, kam můžete dát cedulku, že kdokoliv, kdo půjde kolem a bude chtít, může strom v úrovni koruny také zalít, popřípadě i další stromy. Pohrajte si s tím, dejte si tu péči a uděláte tak radost sobě, stromům i mnoha lidem.
 
Pojďme příkladem! Nikdo jiný to za nás neudělá!
 
Nehleďme na cenu vody, ta bude čím dál dražší. Hleďme na pomoc, kterou je třeba poskytnou hned teď.
 

Způsoby, jak šetříme vodou my:

💧 Máme lavor ve dřezu a když myjeme hrnky, ovoce, zeleninu, ruce…, tak zachytáváme vodu a chodíme jí lít do zahrady – bez tuku a saponatu.
💧Během dne nesplachujeme každé čůrání, ale každé druhé. Používáme poklop na WC. 
💧Vodu z vany po občasné koupeli dětí vylíváme ven, ke stromům.
💧Když si myjeme ruce, vypínáme vodu ve chvíli, kdy si je mydlíme a zapneme ji jen na spláchnutí.
💧Když se sprchujeme, vypínáme vodu, když se mydlíme, zapneme ji jen na spláchnutí.
💧Když cokoliv opláchneme ve dřezu, vždy jen na malý průtok vody a ještě přes perlator.
💦 K vodě přistupujeme vědomě s láskou a úctou…

Nechte se inspirovat a pojďte do toho s námi. Každá prospěšná činnost se stane vzrušující a sebenaplňující cestou, která obohatí všechny zúčastněné.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*