Naše parta je připravená nejen obnovovat a chránit lesy naší krásné České země, ale také je uklízet, i když se jedná o nepořádek, který jsme nezpůsobili my. Je to i naše planeta, stromy poskytují kyslík i nám a proto k nim máme zodpovědnost a chováme k nim úctu. Nechceme, aby stromy vyčuhovali z odpadků, chceme, aby jim to tam slušelo, aby byli v krásném prostředí spolu s dalšími rostlinami, zvířaty a houbami a v něm prosperovali.

Proto jsem vyrazili jeden les na podzim vyčistit a přinášíme Vám z toho krátký pozdrav a inspiraci. 

 

Byla legrace. Pobyt v přírodě uvolňuje a otevírá každého a pokud u toho máte fyzickou smysluplnou činnost, doslova Vás to nabíjí a omývá zevnitř.

 

Jak říká Echart Tolle

Znečištění planety je pouze vnější odraz vnitřního znečištění psychiky miliónů nevědomých jedinců, kteří neberou zodpovědnost za svůj vlastní vnitřní prostor.

Nasbírali jsme společně několik pytlů. Jakoby to byly pytle našeho stresu a občasné tíhy života, které jsme pak hodili do kontejneru.

Při každé návštěvě lesa tohle děláme. V batohu máme připravené pytle a jedem. Když se do toho člověk hned dá, za chvilku je to hotové a práce je hodně vidět.

Zveme Vás k všímavosti, tzv. “mindfulness”. K všímavosti sebe v prostoru, ve kterém se nacházíte.

K narovnávání, vyrovnávání a měnění stavu k lepšímu. Každý takový skutek, i sebemenší, jde pak s Vámi celým životem a pozvedá Vás…

Děkujeme, že jedete v ochraně přírody s námi.

Vaše Home for Trees ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*