Březen 2020 byl asi pro nás všechny velmi zajímavým měsícem. Nám se kromě jiného povedlo ještě před vyhlášením karantény stihnout zrealizovat krásnou akci v podhůří Šumavy, v Miřetíně u Vacova.

Sešlo se nás tam 25 statečných milovníků lesa a společně jsme pomohli smutnou paseku po kůrovcem zničeném lese proměnit v les nový.

Povedlo se nám zasadit 2.450 dubů. Vzhledem k romantické poloze, krásnému počasí a fajn atmosféře se rozhodlo pár členů týmu Home for Trees zůstat ještě do druhého dne a zasadit další stovky stromů.

Vzhledem ke karanténním opatřením, která zahájila svou platnost hned další den, v pondělí 16.3.2020, jsme museli odjet, nesdružovat se, zrušit zbytek naplánovaných akcí a tak se zbytek sazenic, kterých zbývalo dostat do země ještě 6050, dosazoval postupně majitelem a jeho rodinou.

My jsme mezitím sázeli v průběhu karantény individuálně ve Středočeském kraji v objemu 450 stromů a 300 stromů z akce Rozdrtit se nedáme a zbytek dokoupených ze školky.

Už se moc těšíme na podzim 2020, kdy máme v plánu zrealizovat zrušené akce z jara a co nejdříve dle počasí dosázet další stromy.

Sledujte náš web a sociální sítě, ať se můžeme na některé z nich ve zdraví sejít. Na našich akcích dodržujeme veškerá doporučená hygienická opatření a nařízení vlády ČR.

A z akce z Miřetína vám přinášíme pár fotografií pro inspiraci a naladění …

… a video …

 

Přesnou polohu stromů najdete v sekci GPS stromů.

Moc děkujeme všem našim partnerům, bez kterých by tyto akce jen těžce vznikaly a všem vám, kteří sdílíte a podporujete naši smysluplnou práci. Těšíme se s vámi na viděnou na některé z našich chystaných podzimních akcí v průběhu druhé poloviny října a v listopadu 2020.

Vaše Home for Trees ♥

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*