Když zničený les zavolá, my vyrážíme a s námi desítky dobrovolníků, včetně celých rodin s dětmi a psy, nářadím a sazenicemi. A část chráněné krajinné oblasti Broumovska po vichřici a kůrovci zavolala. Vyjeli jsme sázet a někteří z Vás u toho byli s námi.

Na video z celé akce se můžete podívat na našem YouTube kanále.

Pár fotek Vám přinášíme sem. Více informací o poloze najdete ZDE.

Stromy jsme sázeli na místě, kde byl větrný polom a kůrovcová kalamita a které bylo stinnější než louka, což je pro typ sazenic, které jsme zvolili (duby zimní a buky), nejlepší.

Cílem bylo stabilizovat oblast, aby se zde usídlily dlouhověké stromy, které nejsou tak náchylné na řádění větru a kůrovce.

Samozřejmostí na našich akcích je oplocenka proti okusu zvěří, kterou jsme i tady zajistili.

Na akci byli všichni zakladatelé Home for Trees a náš milý kolega Jiří Malík (autor unikátního pilotního projektu pro ČR a EU Zdoňov, ve kterém se renovuje krajina a obnovují se její základní hydrologické struktury. Jirka nás obohatil o přednášku o způsobu návratu a udržení vody v krajině a zodpověděl veškeré ekologické otázky.

Více o Jirkovi v sekci O nás.

Článek o modelovém projektu chytrých krajin na Ekolistu.

Poprvé s námi na akci jely také naše Home for Trees náramky, které byly hned pryč. Mrkněte na ně, jsou léčivé a díky nim ožívají další stromy.

Připojte se i Vy příště k nám i s celou rodinou, dětmi, zvířátky, kamarády, kolegy i sami. Zažijete nádherný den, který si budete v dobrém pamatovat.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

Vaše Home for Trees ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*